Deze Britse Victoria Sponge Cake met aardbeien is een mooi en heerlijk zomers dessert op een feestelijke dag.
- Taart, dessert
- minimaal 12 stukken
- bereidingstijd: 20 minuten, 30 minuten oventijd en minimaal 2 uur koeltijd
Ingrediƫnten:
- 350 gram zelfrijzend bakmeel
- 350 gram fijne kristalsuiker
- 350 gram roomboter, op kamertemperatuur
- 2 theelepels bakpoeder
- 6 losgeklopte middelgrote eieren
- 2 theelepels vanille-extract
- een paar eetlepels volle melk
- 500 gram slagroom
- 2 eetlepels poedersuiker en een beetje extra, ter garnering
- 2 eetlepels aardbeienjam
- 400 gram verse aardbeien waarvan de helft gehalveerd
- ook nodig: 3 ingevette en met bakpapier beklede ronde springvormen met een doorsnede van 20 cm
Bereidingswijze:
Verwarm de oven voor op 180 graden.
Voeg het zelfrijzend bakmeel, kristalsuiker, roomboter, bakpoeder, eieren, vanille-extract en melk toe aan een grote mengkom en mix met een elektrische mixer tot een mooi beslag.
Verspreid het beslag over de 3 springvormen  en bak de biscuits ongeveer 30 minuten in de voorverwarmde oven of totdat deze gaar zijn als je er in het midden een satéprikker insteekt.
Laat de biscuits daarna minimaal 2 uur afkoelen.
Klop ondertussen de slagroom met de poedersuiker in een mengkom tot stijf op.
Leg 1 biscuit op een mooi taartplateau en bestrijk met 1 eetlepel aardbeienjam. Bedek met 1/3 van de opgeklopte slagroom. Leg hierop de tweede biscuit en bestrijk weer met 1 eetlepel aardbeienjam. Bedek met 1/3 van de slagroom. Eindig met de laatste biscuit en bedek met de resterende slagroom. Decoreer de taart tenslotte met de aardbeien en bestuif met een beetje poedersuiker.